Macrory

Kassikasvandus
 

 

NÄITUSTE KEERULINE MAAILM...?

Näitustel käimine on üks väga tore hobi kogu perele, eriti kui kass on showklassist ja ees ootab palju erinevaid võite, karikaid ja rosette. See on kaasakiskuv maailm, mis võhikule paistab väga segane. Seepärast kirjutan natuke Eestis toimuvast, et kõik kellel huvi, saaksid lugeda ja kaasa lüüja.
 

ORGANISATSIOONID JA KLUBID

Põhimõtteliselt on Eestis praegu scottishite jaoks esindatud neli suurt organisatsiooni - TICA (The International Cat Association), WCF (World Cat Federation), WACC (World Associaton of Cat Clubs) ja CFA (Cat Fanciers Association).

TICA on kõige kõrgemini hinnatud süsteem kassikasvatajate ja huviliste seas, kus töötavad kvalifitseeritud rahvusvahelised kohtunikud ning kus näituste tulemused omavad väga suurt tähtsust. TICA on maailma suurima geneetilise registriga süsteem, mis ühendab tõukasside kui ka kodukasside huvilisi, kasvatajaid jne. See ühendus on alguse saanud Ameerika Ühendriikidest ning hetkel katab juba väga suurt osa maailmast. TICAl on kõige rohkem liikmeid ning nende arv kasvab iga päevaga.
TICAt esindab Eestis Estonian Cat Association ESTICAT. Klubi on noor, kuid täidab paljude kasvatajate ootused, sest TICA süsteemist on siin ammugi puudust tuntud.
Näituseid korraldatakse üle maailma, kuid meile lähimad riigid, kus süsteem on väga populaarne, on Soome, Venemaa, Holland, Norra, Taani ja lähitulevikus ka Leedu. Ka Lätis korraldatakse külalisnäituseid.
Nagu Ameerika süsteemidele omane, tunnustatakse scottish folde nii lühi- kui pikakarvalistena. Lubatud on kõik värvid ja point värvid. Tiitlid omavad suurt kaalu ja tunnustatud üle maailma.

WCF on süsteem, mida Eestis esindavad Cato ja Selena Tiger. Näituseid korraldatakse Balti riikides, Venemaal ja ka üle Euroopa. WCF näitustel saab käia nii scottish foldide kui straight kassidega, ka pikakarvalistega. Kõik värvused on lubatud peale point + valge kombinatsiooni. Miinuseks see, et pea iga kass võib minna World Champion tiitlini - tuleb vaid kindel arv kordi näitusel käia. Seega on tiitlite väärtus üsna väike.

WACC on Venemaa süsteem, mida Eestis esindab Eliitkassi Klubi Jessy. Hea on see, et näitused kestavad vaid ühe päeva ja saab kaks diplomit, aga samas on kohtunike tase madal ning näituste korraldus on natuke segane. Ka ei eristata scottish straight ning briti lühi- ja pikakarvalisi, mis teistes süsteemides on rangelt keelatud. Lähemalt vaata  selle kohta tõustandardist. Tiitlitest võib jõuda vaid Euroopa Ch tasemeni ning välismaiseid näituseid põhimõttelist polegi. Samamoodi nagu WCFis piisab tiitli saamiseks põhimõtteliselt vaid kohal käimisest.

CFA on Ameerika kõige vanem süsteem, mis  kassiklubi Cleopella näol esindatud ka Eestis.  Tase on kõrge ja käia saab näitustel ka Soomes. Ülejäänud näitused toimuvad enamjaolt USA-s ning mõni ka Hiinas. Keelatud on kõik point värvused, see on aga preagu kõige populaarsem ja soovitum liin Balti ja Venemaa tippkasvatajatel. Tiitlid kõrgelt hinnatud.

LÄHEME KASSIGA NÄITUSELE

Kui olete ära otsustanud, kuhu klubisse soovite kuuluda, astuge liikmeks ja tasuge aastamaks. Sinna tuleb registreerida ka kass. Näitusele minekuks tuleb vaid  vastav dokument täita ja osalustasu maksta. Valida saab kas ühe või kaks päeva. Mõlemal päeval hindab üks kuni mitu kohtunikku, vastavalt süsteemile.

Kassipojaga tasub juba varakult kasvõi ühepäevane näitus ära käia - kiisu saab kogemuse ja ka ise saab süsteemi ja teiste osalejatega tutvuda. Samuti saab esimese professionaalse arvamuse kohtunikult ning kes teab, võib-olla võidab pisike kohe Parima Kassipoja tiitli koos roseti ja karikaga. Kui ise ei julge minna, saab tellida endale kasside handleri - sellist teenust pakub meil LuxPet. Siis on kindel, et kass jõuab õigel ajal õigesse kohta ning teda näidatakse parimal võimalikul viisil. Kodust näitusele viimine ja tagasi kojusõit on juba hinna sees! Macrory kasvandikele on kõik LuxPet teenused -20% soodsamad! Samuti kehtivad soodustused ESTICAT liikmetele.

Asjad, mida näitusele kaasa võtta:

  • kassi dokumendid ja pass!
  • soovi korral enda puur
  • kui enda puuri pole, siis võõra puuri jaoks desinfitseerimisvahend
  • kassile mänguasi, et igavust peletada
  • kamm, et enne kohtuniku lauale minekut veel viimane lihv anda
  • puuri jaoks ilusad kardinad ja sisu, kus peal kiisu magada saaks. Kardinad on kohustuslikud just seetõttu, et lähestikku olevad kassid end turvaliselt tunneksid ja üksteist ei segaks. Kardinad võib ise õmmelda või tellida spetsiaalselt õigetes mõõtudes enda kassi värvidele vastavalt firmast Reeda Kardinad & Disain. Näiteks Jessy näitustel on ka puurikaunistuse konkurss ja ilus puur võib häid auhindu tuua
  • endale süüa ja juua - pikk päev on ees. Tavaliselt saab ka koha peal süüa osta
  • korrektne riietus. Selline, mis sinu kassi värvid esile toob
  • esimest korda minnes igaks juhuks kassipojale liivakast. Tavaliselt kassid seda näitusepäeva jooksul ei kasuta
  • fotoaparaat
  • endale lugemist või ristsõnu
  • kindlasti hea tuju :)

TICA NÄITUSTE SÜSTEEMIST

MIS ON KASSINÄITUS?

Näitus koosneb ringidest ning osalema tulnud kassidest. Iga ring koosneb: kohtunikust, ühest või enamast ringisekretärist ning ühest või enamast ringikorraldajast.

TÕUKASSID

Igal tõukassil on standard. Kohtunik peab hindama igat kassi ning asetama neid kohtadele ning auhindama vastavalt sellele, kes on standardile kõige lähemal. Osalema on oodatud nii lõikamata kui lõigatud kassid.

KODUKASSID

ESTICAT ootab avasüli näitustele ka kodukasse (tõuta kasse). Kodukassidel (HHP klass) on oma eriline standard ning tiitlid, mis on võrreldavad tõukasside omadega. Kodukasse hinnatakse peamiselt seisundi, ilu ja näitusekonditsiooni põhjal. Ilu on vaataja silmades ning värvid ja mustrid on meie emakese looduse teha.

ALUSTAVAD UUED TÕUD, EDASIJÕUDNUD UUED TÕUD JA TUNNUSED

Need huvitavad klassid on mõeldud uutele tõugudele ning uutele värvidele või tunnustele juba tunnustatud tõugudele. Need kassid on registreeritud TICAs, aga pole jõudnud veel tšempionaadi staatusesse.

Geneetiline register - TICAl on geneetiline register, mis tunnustab sadu erinevaid värve ning mustreid.

KUIDAS REGISTREERIDA NÄITUSELE?

Otsi infot ESTICAT koduelehelt www.esticat.org ning täida vastav näitusele registreerimise vorm. Klubi liikmetel on osalemine alati soodsam. Kass peaks olema registreeritud TICAs. Esimene kord võib osaleda ka liige olemata, aga tiitlitele veel pretendeerida ei saa - see on mõeldud kogemuse saamiseks.

OSALEMISE TEAVE

Vaata kõigepealt kuulutuses: registreerimise viimast kuupäeva ja osalemistasu. Täiskasvanud kodukassid peavad osalemiseks olema kastreeritud/steriliseeritud. TICAsse registreerimata kasside kogutud punktid/võidud alates teisest näitusest ei lähe arvesse. Näitusel osaleja on kohustatud esitama registreerimisnumbri näituse sekretärile või peasekretärile ning peakontorile. Et alles hoida esimeselt näituselt kogutud punkte (kui kass polnud veel registreeritud), peab omanik sellest peakontorit kirjalikult teavitama.

TICA näitusereeglid

  • Kasse, kelle küünised on eemaldatud, ei karistata;
  • Kõikide kasside küüned peavad olema lõigatud - vastasel juhul võib näitus kassi jaoks disklahviga lõppeda. Kassipojad või kassid, kes on nähtavalt tiined, ei või osaleda;
  • Kass, kellel on füüsiliselt midagi puudu - pole näiteks silma, kõrva, jalga või saba (välja arvatud standardiga ette nähtud kassidel), ei või osaleda (välja arvatud Kodukasside või Kodukassi poegade klassis);
  • Näitusetoimkond võib lubada kasse vanuses 3 kuud või rohkem osalema reklaamiks või müügiks;
  • Kodukassid peavad tiitlite omistamiseks ja aasta auhindade jagamisel osalemiseks olema registreeritud ning neid peavad hindama kvalifitseerunud kohtunikud;
  • Näitusele registreeritud kassid peavad jääma samasse seisu kõikides ringides isegi kui nad vahepeal kvalifitseeruksid uude seisu;
  • Osalejad, sõltumata klassist, peavad saama aktsepteeritud näituse sekretäri poolt. Ühtegi klassi ei või diskrimineerida osavõtu maksimaalse arvu seadmisega.

KLASSID

Kassid on jaotatud klassidesse: Kassipojad, Täiskasvanud ja Lõigatud kassid (tunnustatud tõud) ning Kassipojad ja Täiskasvanud (kodukassid). 
Kassipojad on vanuses 4-8 kuud; täiskasvanute klass algab 8. elukuust (näituse esimese kuupäeva seisuga).

NÄITUSEPUURID

Näitusetoimkond arvestab iga kassi kohta ühe puuri. Topeltpuurid või grooming-kohad võivad saadaval olla lisatasu eest. Puuride suurused on erinevatel korraldajatel erinevad, selgita see enne välja. Puuri kardinad on väga olulised ja samas ka kohustuslikud - nad tagavud su kassile privaatsuse. Nad võivad olla luksuslikud (kristallide ja puhvidega) või lihtsad, kuid peaksid valmistatud olema nii, et katavad ära kolm puuri külge ning pealse. Ka aluspadi peab olemas olema. Võivad olla ka topeltkardinad - ühed mis katavad puuri seest ning teised, mis väljast. Soovitame puurikardinad tellida proffidelt - Reeda Kardinad & Disain. Disainer valib kanga, mis hästi sobib ja Teie kassi esile toob. Samas peaks ta olema selline, mida saab lihtsalt puhastada, kinnitada ning ka mõõte muuta (et saaks kasutada erinevatel puuridel). Disainerile tuleb anda vaid mõõdud ja soovid.
 

NÄITUSEAEG!

Proovi jõuda varakult, registreerimise järjekord võib olla pikk. Kellaaegu vaata infolehelt. Registreerimislaud asub tavaliselt näitusehalli sissepääsu lähedal. Hoia kinnitusleht ja veterinaarpass käepärast. Lauast saad sa enda kassi kataloogi numbri. See number on kirjas näitusekataloogis, puuri numbrina, kohtuniku raamatus ja ilmub ka näituseringis kui on õige aeg minna.

Osta kataloog (kui see pole juba hinna sees). Kontrolli kõik enda andmed koheselt - kui vaja, kontakteeru peasekretäriga ja kirjuta peakontorisse.

Otsi üles puuri asukoht, pane üles puurikardinad, liivakast ja jooginõu. Ära oota viimase minutini. Anna endale piisavalt aega, et kõik üles seada. Proovi luua oma kassile võimalikult mugav keskkond - siis saate mõlemad rahuneda ja näitust nautida.

Vaata kataloogist ajakava - seal peab olema ringide ajakava (tavaliselt tagakaanel). Vaata, kus ringis toimub sinu tõu hindamine esimesena.

HINDAMINE

Kass kutsutakse näituseringi kataloogi numbri järgi. Kui kuulete enda numbrit, viige kass vastavasse ringi. Vaadake, millise puuri peal on Teie kassi number ning pange oma kass sinna puuri. Veenduge, et puuri uks on lukus! Siis väljuge koheselt ringist. Kui hindamine on lõpetatud, siis kohtunik või ringikorraldaja annab sellest teada ning Te võite oma kassi tagasi oma kohale viia.

 

KOHTUNIKU RAAMAT

TICA kohtunikule pole teada Teie kassi nime, omanikku, kasvatajat või tiitlit (Novice, Champion, Grand Champion, jne.). Kohtuniku raamatus on kirjas registreerimisnumber , tõug, kategooria, divisjon, värv/muster, kassi vanus, klass (kassipoeg, täiskasvanud jne) ning sugu. Geneetilist informatsiooni seal pole. 
Näiteks Siiami kass, kelle kaks vanemat on Orientaalid (lühikarvalised), hinnatakse Siiami kassina.

NÄITUSE ETIKETT

Eeldatakse, et kõik näitusel osalejad on tutvunud ning nõus kõikide TICA näitusereeglitega, registreerimise reeglitega ning põhikirjaga.

Mõned reeglid, mis puudutavad osavõtjaid:

  • kassi küüned peavad enne ringi minekut olema lõigatud - vastasel juhul järgneb disklahv;
  • osalejad ei tohi istuda ringis, hoides enda kasse enne hindamist või hindamise ajal (väljaarvatud kohtuniku käsul);
  • osaleja ei või mitte mingil viisil kohtunikule teada anda, milline kass temale kuulub;
  • osaleja ei või mitte mingil viisil kohtunikule teada anda, millises puuris tema kass asub mõnes teises ringis;
  • osaleja ei tohi näitusel olles mingil viisil tekitada füüsilist valu ühelegi kassile või inimesele;
  • osaleja ei tohi kassi kammida samal ajal kui ta on ringis;
  • kui kassile on vaja spetsiaalset või teistsugust puuri ringi, siis sellest peab teada andma ringikorraldajale enne kui kassi numbrid üles lähevad, et jõutaks vajalikud muudatused läbi viia teistele osalejatele tüli tegemata.

LINDID

Kassid kutsutakse ringi vastavalt tõule, divisjonile ja värvile/mustrile. TICAl pole Tõu Parima linte; ka ei lähe tiitlite punktid tõu auhindadele.
Kohtunik teatab parima, teise ning kolmanda koha. Andmed lähevad kirja ka kohtuniku raamatusse.

VÄRVI JA DIVISJONI AUHINNAD ON JÄRGNEVAD:

Värv Koht Punkte Divisjon
Sinine I 25 Must
Punane II 20 Lilla
Kollane III 15 Oranž
Roheline IV 10  
Valge V 5  

Et jõuda tiitlini Champion, Champion Alter (Lõigatud kassid) või Master (Kodukassid), peab kass teenima 300 punkti pluss saama ühe finaali auhinna. Punktid liidetakse värvi, divisjoni ja finaalide auhindade põhjal.

Värvi Parim - Best of Color (BOC): kohtunik asetab igas värvis kohad 1-5. 
Näide: seitse musta Pärsia kassi on kohal. Seitsmest kassist asetab kohtunik viis parimat kohtadele. Värvi parimad jätkavad.

Divisjoni Parim - Best of Division (BOD): BOC võitjatest asetab kohtunik kohtadele kolm divisioni parimat.
Näide: meie seitse musta Pärsia kassi kuuluvad Solid (ühevärviliste) divisjoni. Teised ühevärvilised Pärsia kassid (valged, sinised, punased jne.) kuuluvad ka kõik Solid divisjoni. Kohtunik valib BOC võitjate seast kolm parimat kassi.

Tõu Parim - Best of Breed (BOB): BOD võitjatest asetab kohtunik kohtadele kolm tõu parimat.
Näide: Pärsia tõug on aktsepteeritud kõikides traditsioonilise, mink ja seepia kategooriates. Ühevärviline, mustriga, kilpkonn, hõbe/suits ja osaliselt värviline. Kohtunikuk valib tõu parima, teise ning kolmanda koha.

FINAALID

Käes on kõige tähtsam moment!!! Finaali jõudnute numbreid välja ei kuulutata; sekretär teatab ringi numbri, kus finaal toimub (näiteks kassipoegade finaal ringis nr.4) ning osalejad peavad minema sinna ringi, et näha, kas nende kassi number on seal üleval. Finaalis osalejad valitakse Tõu Parimate seast, kuigi sinna on võimalik pääseda ka näiteks Parima Värvi neljanda või viienda koha omanikul (tingimusel, et esimese, teise ning kolmanda koha omanikud on asetatud neist ettepoole).

Kõikide tõugude finaalis valib kohtunik kümme parimat kassi (pikakarvalised/lühikarvalised) tingimusel, et ringis võistleb 25 kassi. Kui võistleb 24 kassi, valitakse üheksa parimat; kui 23 kassi, valitakse kaheksa parimat; kui 22 kassi, valitakse seitse parimat; kui 21 kassi, valitakse kuus parimat; kui 20 või vähem kassi, valitakse viis parimat.
Finaali auhinnad jagatakse: täiskasvanud kassidele, kassipoegadele, lõigatud kassidele, kodukassidele, kodukassi poegadele ning NBC-dele.

Spetsiaaltõugude finaalis omistab kohtunik ülalnimetatud auhinnad eraldi pikakarvalistele tõugudele ning lühikarvalistele tõugudele.


"Esimene näitus"
TGCA Macrory Bon Bon
Omanik Marit Villo

PUBLIK

On väga oluline, et publik käituks vastutustundlikult. Valjud hääled häirivad kõiki, kaasaarvatud kasse; lapsed peavad olema vanemate kontrolli all. Kasside puuridesse ei tohi pista sõrmi, mänguasju, suletutte või midagi muud. Kohtunike ringidesse sisenemine on keelatud, kuid mujalt vaatemängu jälgimine on loomulikult oodatud. Ringide ette on loodud isetkohad, kust on hea kõike pildistada ja kuulata.

WCF NÄITUSTE SÜSTEEMIST

Tallinnas toimuvad näitused tavaliselt Forelli tänaval spordihallis, Selena Tiger näitused Lillepaviljonis. Kui kohale jõuad, pead kiisut veterinaarkontrollis näitama. Et kass on terve, küüned lõigatud, kõrvad puhtad jne. Siis saad registreerimislauast oma nime öeldes osaleja numbri ning võid ise endale puuri valida. Need on juba tühjadena laudade peal ootamas. Hindamine algab esimesel päeval kell kümme hommikul ja lõpeb tavaliselt õhtul viie-kuue paiku. Vahel peab ka kannatlikum olema. Esimese asjana tuleb kohtuniku laua küljes olevalt paberilt enda number üles otsida - siis teab, mitmendana kohtuniku juurde minna ja saab järjekorral silma peal hoida. Võib-olla on sinu kord alles õhtu poole. Kassid on järjestatud tõu ja värvikoodi järgi. Kui sinu kassil ja kellelgi veel on täpselt üks värvikood, siis sertifikaadi saab kahest parim. Nii et iga kord ei pruugi kiisu serti saadagi. Seda, mitu sertifikaati ja millises klassis saama peab, vaata WCF näituseklassidest.
Kui on vähemalt kolm ühe värviga, ühest soost kassi, valitakse võitjaks Parima Värviga kass.

Kui kõik kassid on hinnatud ja kohtunikud endale salaja kirja pannud, millised kassid on nende meelest parimad, hakatakse jagama silte kirjaga NOM BIS. Need pannakse puuride peale ja need, kes sellise kirja saavad, võivad õnneliku olla. Nende kiisu osaleb edasi Best In Showl. Seal on parimatest parimad. Et BIS osaleda, peab kass olema saanud Parima Värvi tiitli või vähemalt 95 punkti.

Kõik kassid on jagatud nelja kategooriasse: pikakarvalised, poolpikakarvalised (highland fold/straight), lühikarvalised (scottish fold/straight) ja orientaali, siiami kassid. Kui igas kategoorias on vähemalt 15 kassi, toimub ka neli eraldi BIS. Kui kasse on vähem kui 15 ,võib omavahel kokku viia pikakarvalised + poolpikakarvalised ja lühikarvalised + orientaalid, siiamid. Kui ka niimoodi on kasse vähem kui 15, võib kõik kategooriad kokku viia.

Igast karvakategooriast võib nomineerida BIS osalema iga kohtunik igal päeval järgnevad kassid, keda ta konkreetsel päeval hindas:
parim täiskasvanud isane kass
parim täiskasvanud emane kass
parim kastreeritud isane kass
parim steriliseeritud emane kass
parim isane veteran
parim emane veteran
parim 6-10 kuune isane kassipoeg
parim 6-10 kuune emane kassipoeg
parim 3-6 kuune isane kassipoeg
parim 3-6 kuune emane kassipoeg
parim isane beebikassipoeg
parim emane beebikassipoeg
parim pesakond juhul kui osales vähemalt 3 pesakonda ja kõik pesakonnas olnud kassid olid 95 punkti väärilised
ükskõik milline muu kass, kelle kasuks kohtunik otsustas

Kui BIS kohtunike otsused jäävad viiki, tõmmatakse võitja teada saamiseks loosi.

Parim emane ja isane kass võistlevad tiitlile Best In Show. Vastasugupoole esindaja, kes jääb teisele kohale, saab Best In Show Opposite Sex tiitli. Võitja jääb lavale, et osaleda Best of Best võistluses. Kõik see sama kehtib lõigatud kasside, veteranide, kassipoegade 6-10 ja 3-6 kuud ning beebide puhul. Parim pesakond valitakse samuti.

Lõpuks korraldatakse Best of Best võistlus, kus osalevad kõikide karvakategooriate Best In Show võitjad. Valitakse neli parimat, kellest esimene ongi kogu näituse võitja.

Edukat osalemist!

Näituseklassid WCF süsteemis

Klass 1

World Champion

Selles klassis võistlevad kassid „Best Variety“ ja/või „Best in Show” tiitli eest. Nad võivad saada eriauhinna Prize of Honour.

Klass 2

World Premior

Selles klassis võistlevad kassid „Best Variety Alter“ ja/või  „Best in Show Alter” tiitli eest. Nad võivad saada eriauhinna Prize of Honour.

Klass 3

Grand European Champion resp. Grand Continental Champion

Selles klassis võistlevad kassid „World Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CACM. Üks riikidest peab asuma erineval kontinendil. Vastavalt standardile peavad nad saama 98 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka “Best Variety” ja/või  „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 4

Grand European Premior resp. Grand Continental Premior

Selles klassis võistlevad kassid „World Premior“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CAPM. Üks riikidest peab asuma erineval kontinendil. Vastavalt standardile peavad nad saama 98 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka “Best Variety Alter” ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 5

European Champion resp. Continental Champion

Selles klassis võistlevad kassid „GR. European Champion“, „GR. Continental Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult GCACE. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety“ ja/või „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 6

European Premior  resp. Continental Premior

Selles klassis võistlevad kassid „GR. European Premior“, „GR. Continental Premior“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult GCAPE. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Alter“ ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 7

Grand International Champion

Selles klassis võistlevad kassid „European Champion“, „Continental Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CACE. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety“ ja/või „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 8

Grand International Premior

Selles klassis võistlevad kassid „European Premior“, „Continental Premior“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kolmest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CAPE. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Alter“ ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 9

International Champion

Selles klassis võistlevad kassid „Grand International Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kahest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CAGCIB. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety“ ja/või „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 10

International Premior

Selles klassis võistlevad kassid „Grand International Premior“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kahest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CAGPIB. Vastavalt standardile peavad nad saama 97 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Alter“ ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 11

Champion

Selles klassis võistlevad kassid „International Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kahest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CACIB. Vastavalt standardile peavad nad saama 95 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety“ ja/või „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 12

Premior

Selles klassis võistlevad kassid „International Premior" tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt näituselt, kahest erinevast riigist, kolmelt erinevalt kohtunikult CAPIB. Vastavalt standardile peavad nad saama 95 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Alter“ ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 13

Avaklass (alates 10-kuused)

Selles klassis võistlevad kassid „Champion“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt või rahvuslikult näituselt, kolmelt erinevalt kohtunikult CAC. Vastavalt standardile peavad nad saama 93 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety“ ja/või „Best in Show“ tiitli eest.

Klass 14

Lõigatud kassid (alates 10-kuused)

Selles klassis võistlevad kassid „Premior“ tiitli eest. Nad peavad saama kolmelt WCF rahvusvaheliselt või rahvuslikult näituselt, kolmelt erinevalt kohtunikult CAP. Vastavalt standardile peavad nad saama 93 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Alter“ ja/või „Best in Show Alter“ tiitli eest.

Klass 15

Noored 6 - 10 kuud

Kassid, kes võistlevad selles klassis, peavad olema näituse esimesel päeval vähemalt 6-kuused ning mitte vanemad kui 10 kuud ning nad peavad olema registreeritud tunnustatud klubi LO või RIEX registris. Kassid on jaotatud tõu, värvi ning soo järgi. Neid hinnatakse ning nad võistlevad ka „Best Variety Kitten 6 – 10 months“ ja/või „Best in Show Kitten 6 – 10 months“ tiitli eest.

Klass 16

Kassipojad 3 - 6 kuud

Kehtivad samad reeglid, mis 6 - 10 kuustel kassidel.

Klass 16a

Beebid  (10 nädalat - 3 kuud)

Kehtivad samad reeglid, mis 6 - 10 kuustel kassidel.

Klass 17

Noviis

Noviise võib esitada alates kuue kuu vanuselt enda organisatsioonis, mida jälgib rahvuslik aretuse komitee. Kohtunikku peab selles klassis osalemise põhjusest teavitama. Selles klassis võib kassi esitada vaid ühe korra. Kahe kohtuniku allkirjad on nõutud. Kass peab saama hinde „Excellent“, et teda registreeritaks.

Klass 18

Värvi määramise klass

Selles klassis esitatakse kassipoegi alates kolmandast elukuust, et määrata kindlaks nende värv. Nad võivad saada kvalifitseeritud ilma klassifikatsioonita.

Klass 19

Kodukassid

Selles klassis esitatakse lõigatud kasse, kes ei vasta ühelegi tunnustatud tõule - kodukasse. Nad järjestatakse ning võivad olla nomineeritud tiitlile “Best Household Pet of the Show”.

Klass 20

Pesakonnad (10 - 12 nädalat)

Pesakonda hinnatakse vastavalt tõustandardile ja arenguastmele. Mida paremate tunnustega on kassipojad, seda parem pesakond. Kassid, kes osalevad selles klassis, ei tohi olla näituse esimesel päeval nooremad kui 10-nädalased ning vanemad kui 3 kuud. Neid võidakse nomineerida ka tiitlile “Best in Show Litter”.

Klass 21

Veteranid

Selles klassis võistlevad tõukassid, kes on vanemad kui 8 aastat. Nad saavad kvalifikatsiooni “Excellent”. Nad peavad saama vähemalt 95 punkti. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety Veteran“ ja/või „Best in Show Veteran“ tiitli eest.

Klass 22a

Tunnustamist ootavad tõud

Selles klassis võistlevad kassid kelle tõug ootab tunnustamist. Nii tunnustatud värvidega, tunnustamist ootavate värvidega kui tunnustamata värvidega. Nad saavad kvalifikatsiooni “Excellent” ja nad järjestatakse, kuid nad ei saa ühtegi sertifikaati. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka „Best Variety provisionally recognized breed“ ja/või „Best in Show provisionally recognized breed“ tiitli eest.

Klass 22b

Tunnustamist ootavate värvidega tunnustatud tõud

Selles klassis näidatakse kõiki tunnustatud tõuge, kelle värvus ootab tunnustamist.  Nad saavad kvalifikatsiooni “Excellent” ja nad järjestatakse, kuid nad ei saa ühtegi sertifikaati. Kassid on jaotatud tõu, värvi ja soo järgi. Nad võistlevad ka tiitlile „Best Variety provisionally recognized colour“, kuid ei saa osaleda Best in Show võistlusel.